آخرین خبرها
خانه / معرفی تولیدات روستایی / سبزیجات / ارزش غذایی سیب زمینی

ارزش غذایی سیب زمینی

سیب زمینی

 گیاهی است با نام علمی “Solanum Tubersum ” که در جهان به نام   Potato مشهور است.این گیاه از خانواده سیب زمینی می باشد. قسمت مورد استفاده سیب زمینی در حقیقت ساقه های زیر زمینی متورم شده آن است که حاوی مقادیر زیادی نشاسته می باشد. سیب زمینی بعد از رشد کامل از زیرزمین بیرون آورده می شود. این گیاه حداقل از 2500 سال قبل کشت می شده است و در حال حاضر نقش مهمی در تغذیه جهان دارد. سیب زمینی از نظر پروتئین بسیار ضعیف بوده و حداکثر حاوی 5 درصد از این ماده است، ولی از نظر وجود( آهن، ویتامینC و ویتامین B2  ریبوفلاوین ) غنی می باشد. این مواد بیشتر در پوست سیب زمینی وجود دارند.

مهم ترین اثرات سیب زمینی شامل اثرات ضد درد ، ضد میکروب ، تقویت کنند قلب ، ادراد آور ، پایین آورنده پرفشاری خون ، خواب آور ، خلط آور ، تقویت کننده عضلات ، اشتها آور و شیر آور وشیر افزار می باشد .

گرچه از سیب زمینی عوارضی گزارش نشده است ، ولی قسمت های سبز رنگ آن سمی و خطرناک است . سموم موجود در قسمت های سبز سیب زمینی در اثر پختن از بین می رود ، ولی لازم است قبل از پخت ومصرف قسمت های سبز سیب زمینی که اصولا زیر پوست آ ن قرار گرفته ، دور ریخته شود . بااینکه واریته های مختلفی از سیب زمینی در بازار وجود دارد که گاه از نظر شکل ، رنگ ومزه با هم متفاوت هستند ؛ ولی ارزش غذایی واثرات آنها تا حد زیادی مشابه است

ارزش غذایی سیب زمینی

:
سيب زميني حامل ويتامين C و B  و حاوي مقدار زيادي از مواد معدني مانند آهن، كلسيم ، منيزيم، منگنز و فسفر است كه وجود اين مواد در بدن به طور فراوان موجب افزايش سيستم دفاعي بدن مي شود. تقويت سيستم دفاعي بدن موجب مقاوم شدن بدن مقابل باكتري هاي عامل بيماري مي شود.
در 100 گرم غده سيب زميني، حدود 80- 75 گرم آب، حدود 18 گرم تركيبات نشاسته اي، حدود 2 گرم پروتئين (50 درصد شامل آميد و اسيدهاي آمينه) و مواد معدني بوي‍‍ژه پتاس و مقاديري چربي و سلولز وجود دارد.سيب زميني پس از ذرت، برنج و گندم رتبه چهارم را از نظر ميزان توليد در جهان دارا مي باشد.

. اين محصول حاوی مواد آنتی اکسیدان بوده و خاصیت ضد سرطانی و محافظت از قلب و عروق را دارا است. سیب زمینی حاوی ترکیباتی موسوم به Kukoamines  می باشد که باعث کاهش فشار خون می گردد.
از آنجایی که بدن انسان قادر به هضم سلولز نمی باشد، از این رو مصرف سیب زمینی خام، حتی اگر بطور کامل هم جویده شود از سراسر لوله گوارش بدون آنکه هضم گردد، خواهد گذشت. بنابراین اگر سیب زمینی پخته شود پوشش سلولزی آن پاره شده و محتویات آن(نشاسته و مواد مغذی) میتواند هضم گردد

سیب زمینی ها دارای مقادیر زیادی هیدرات کربن می باشند. همچنین دارای پروتئین و مواد معدنی )مخصوصاً پتاسیم، کلسیم و ویتامین، به ویژه ویتامین ث (هستند. سیب زمینی تازه نسبت به سیب زمینی که مدتی در انباری بوده و بعد مورد استفاده قرار گرفته، میزان بیشتری ویتامین ث دارد.

سیب زمینی های اصلاح یافته امروزی، میزان کمتری مواد شیمیایی سمی دارند. این نوع سیب زمینی ها منبع تغذیه سالم قرار می گیرند. سیب زمینی های منجمد شده ای که به صورت نوارهای باریک برش خورده اند و آماده سرخ کردن هستند، ارزش غذایی شان کمتر است، البته هنوز هم دارای مقداری ویتامین ث

  {multithumb}    سیب زمینی غنی از بتاکاروتن  ( پیش سازويتامين A  ) است که وقتی پخته می شود به آسانی جذب می شود.ساقه و برگ های سیب زمینی حاوی سمی بنام سولانین است، بنابراین نباید آن را ….

خواص درمانی و تغذیه ای سیب زمینی

سیب زمینی یک گیاه یک ساله است که ما از غده های موجود در ریشه آن استفاده می کنیم. زادگاه اولیه آن در آمریکای جنوبی بوده و اولین بار توسط میرزا ملکُم خان به ایران آورده شده است، برای همین در ابتدا به آن ” آلو ملکُم ” می گفتند و اکنون هم در بعضی شهرهای ایران سیب زمینی را بنام آلو می شناسند.

سیب زمینی غنی از بتاکاروتن  ( پیش ساز ویتامین A  ) است که وقتی پخته می شود به آسانی جذب می شود.

ساقه و برگ های سیب زمینی حاوی سمی بنام سولانین است، بنابراین نباید آن را مصرف کرد، ولی جوشانده رقیق شده همین برگ ها را به عنوان ماده خواب آور  و آرامش دهنده اعصاب استفاده می کنند.

مهم ترین ماده اصلی موجود در سیب زمینی نشاسته است که معمولاً 9 تا 25 درصد آن را تشکیل می دهد، از این رو برای تامین انرژی ماده مفیدی است که نسبت به غلات کمتر تحت تاثیر آفات قرار می گیرد و پرورش آن آسان تر است. امروزه روسیه و آلمان بزرگ ترین تولید کنندگان سیب زمینی هستند.

سیب زمینی تقویت کننده قلب  ، محکم کننده لثه ، مسکن درد و زخم معده  است.

سیب زمینی  در بین سبزیجات حاوی ویتامین C  بالایی است و هر 100 گرم سیب زمینی 20 تا 25 میلی گرم ویتامین C دارد و برای تامین ویتامین C مورد نیاز برای جلوگیری از خونریزی لثه مفید است، ولی نکته بسیار مهم این است که در اثر ماندن در انبار و پخت نامناسب مقدار زیادی از ویتامین C آن به هدر می رود. برای اینکه سیب زمینی ویتامین C کمتری را از دست بدهد ، سعی کنید آن را در مقدارهای کم خریداری و نگهداری کنید و آن را با پوست بپزید . برای پخت ، اول آب را در ظرف جوش بیاورید. بعد سیب زمینی ها را در آن بیاندازید و پس از پخت آنها را از آب خارج کنید و نگذارید در آب گرم بمانند. سیب زمینی علاوه بر ویتامینC حاوی مواد مفید دیگری مثل پتاسیم ، فسفر  ، آهن  و منیزیم  است.

سیب زمینی پخته شده یا کباب شده با پوست، بیشترین مقدار ویتامین ها را داراست.

سیب زمینی حاوی مقدار زیادی ویتامین B6  است. یک فنجان سیب زمینی پخته 21 درصد B6 مورد نیاز روزانه شما را تامین می کند. می دانید که بسیاری از آنزیم های بدن خصوصاً آنهایی که در تبدیلات پروتئینی درگیر هستند به B6 محتاج هستند، در نتیجه برای تولید سلول های جدید احتیاج به B6 داریم . B6 برای ورزشکاران  بسیار حیاتی است و به آمادگی و بازسازی بدنشان کمک می کند . پس بهتر است حتماً در رژیمشان از آن استفاده کنند. B6 در جلوگیری از سرطان نیز مفید است. پس بهتر است بزرگسالان و افراد مسن حداقل هفته ای یک بار سیب زمینی را جایگزین دیگر مواد نشاسته ای کنند.

جدول متوسط مواد مغذی موجود در سیب زمینی بر حسب درصد

ماده مغذیمقدار ( درصد)
آب  8/77
پروتئین  1/2
چربی   1/0
سلولز  5/0
نشاسته و قند  5/18
خاکستر و مواد معدنی  1
ویتامین C  25 میلی گرم در 100 گرم

پخت آن بصورت تنوری و کباب شده موجب حفظ خاصیت سیب زمینی می شود ، ولی تهیه آن بصورت سرخ کرده و چیپس که در کشور ما معمول است بدترین نوع پخت این ماده غذایی مفید است. خوردن این شکل سیب زمینی برای اطفال مضر است و برای بزرگسالان نیز به دلیل روغن زیاد مشکل زاست ، مگر با توری روغن آن کاملاً جدا شود.

سایر خواص سیب زمینی :

– سیب زمینی ادرار  را زیاد می کند، در نتیجه برای کلیه  و مثانه مفید است.

– سیب زمینی حاوی آنزیم هایی است که برای التیام زخم های معده بسیار مفید است و برای تسکین مواضع متورم خارجی ، پخته آن را گرم بر روی محل آسیب دیده می گذارند که موجب التیام خواهد شد.

– ضماد خام آن را روی محل سوختگی و پلک ورم کرده می گذارند ( البته باید کاملاً استریل باشد ) و بسیار تسکین دهنده است.

سيب زميني بدليل داشتن ويتامينC ضد بيماري اسکوربيت است

سيب زميني گياه بومي آمريکاي جنوبي است و هنوز هم بصورت وحشي در شيلي و آرژانتين مي رويد.  
در قرن شانزدهم بوسيله اسپانيولي ها به اروپا برده شد و اکنون در اروپا و آمريکا از نظر مصرف اولين سبزي است.   سيب زميني درتمام طول سال وجود دارد.  
سيب زميني بدليل داشتن مقدار ويتامينC    ضد بيماري اسکوربيت است و کشورهائي که از اين گياه استفاده مي کردند هيچگاه مردم آنجا به اين بيماري دچار نمي شدند و پتاسیم هستند.


نقش سیب زمینی در تهیه غذا

سیب زمینی را به اشکال مختلف آماده کرده و مصرف می کنند. گاهی آن را با پوست و گاهی بی پوست می خورند. می توان سیب زمینی را به تکه های کوچک برش زد و به همراه انواع چاشنی ها و مواد افزودنی مصرف نمود. بسیاری روش های دیگر هم وجود دارد. آنچه مهم است پختن سیب زمینی به منظور تجزیه ی نشاسته ی آن است تا نرم و قابل خوردن شود. معمولاً سیب زمینی را داغ مصرف می کنند. البته غذاهایی هم وجود دارند که در دستورالعمل آنها، ابتدا سیب زمینی را می پزند و بعد از این که سرد شد، از آن استفاده می کنند. چیپس سیب زمینی و انواع سالاد سیب زمینی غذاهایی هستند که سیب زمینی موجود در آنها سرد مصرف می شود. یکی از غذاهای مرسومی که با سیب زمینی تهیه می شود پوره سیب زمینیاست. برای تهیه ی این نوع خوراک، سیب زمینی را پوست می کنند، می پزند و سپس آن را له می کنند. بعد سیب زمینی له شده را با کره، خامه و دیگر ادویه جات و چاشنی ها مخلوط می نمایند. همچنین می توان سیب زمینی را درسته پخت یا آن را روی آتش کباب کرد. می توان آن را رنده نمود وبه شکل پیراشکی درآورد. یکی از غذاهای معروفی که از سیب زمینی تهیه می کنند تهیه نوارهای باریک و بلند از سیب زمینی و سرخ کردن آنها در روغن داغ است. این خوراک که بخش عمده ی غذاهایی که سریع آماده می شوند را تشکیل می دهد، سیب زمینی سرخ کرده نام دارد.
از سیب زمینی می توان نشاسته، آرد، الکل (از تخمیر سیب زمینی) و صمغ نشاسته هم تهیه نمود.

حتما ببینید

خواص کره

خواص و فواید کره برای سلامت بدن کره یک محصول لبنی است که زمانی شکل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *